مشاهده اخبار، اطلاعیه ها و رویدادها

چهارشنبه 30 خرداد 1397

جدیدترین شماره نشریه IJISM منتشر شد

به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) ، نشریه انگلیسی زبان International Journal of Information  از سال 2003 میلادی در هر سال دو شماره از آن منتشر می شود، اکنون شماره دوم  را روانه کتابخانه ها و مراکز اسناد ملی و بین المللی نمود.

خبر

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، این انجمن برای تعیین موضوع کنگره و نیز نشست‌های چاره اندیشی کنگره چهارم از همه دعوت می‌کند تا در این نظرخواهی شرکت کنند:

زمینه اصی Theme : منظور از موضوع اصلی، مساله مهمی است که شعار سال کنگره می‌شود و به همه کمیته‌ها و کارگروه‌ها توصیه می‌شود که این موضوع Theme را در نظر داشته باشند. توجه فرمایند معنای موضوع Theme  این نیست که کمیته‌ها لزوما باید در این زمینه کار کنند، ‌لیکن هر ساله نشست افتتاحیه کنگره به این موضوع اختصاص می‌یابد.

زمینه های موضوعی سه کنگره پیشین به ترتیب زیر بوده اند:

اولین کنگره ۱۳۹۴: اطلاعات و جامعه: خدمات کتابخانه ها، آرشیوه و موزه ها برای توسعه ملی

دومین کنگره ۱۳۹۵: دسترسی آزاد به اطلاعات در حقوق شهروندی

سومین کنگره ۱۳۹۶: حفظ و اشاعه میراث مکتوب، میراث دیجیتال

 شما می توانید موضوع پیشنهادی خود را در کاربرگه زیر وارد کنید:

«کاربرگه پیشنهاد موضوع اصلی کنگره چهارم»

نشست‌های چاره اندیشی:  نشست‌هایی که برای کنگره سوم در نظر گرفته شده بود به شرح جدول زیر است . شما می‌توانید نظرتان را درباره این نشستها با یکی از سه گزینه ادامه، حذف یا تغییر اعلام نمائید. افزون بر این، اگر پیشنهاد نشست‌های دیگری که کنگره در این سه سال به آنها نپرداخته است را دارید آن را در جدول زیر وارد کنید:

«کاربرگه نظرسنجی نشست‌های کنگره چهارم»

نوار ابزار دسترسی سریع

آیا می خواهید به امکانات کامل کتابخانه دسترسی داشته باشید؟